Prádelna:pradelna@blankyt tel: 571 616 717

Úklid:info@blankyt.cz tel: 571 613 483
Více informací

Udržitelnější péče o vaše oděvyVíte, že existuje udržitelná móda? To je taková, která při výrobě velice dbá na dodržení ekologické, sociální a ekonomické udržitelnosti. Zkrátka dbá na to, aby byl výrobek - oděv vyroben šetrně a s ohledem. 

Udržitelnost si mohou oděvy držet i díky vašemu přístupu a péči o ně. My vám přinášíme pár rad a triků jak dosáhnout udržitelnějšího praní, aby vám oděv déle vydržel a abyste při péči o něj co nejméně zatěžovali životní prostředí. 

 

1. Oblečení perte pouze, když to je nutné

Neperte oblečení příliš často. Skvrny odstraňujte ručně a po každém použití oblečení vyvětrejte, aby se osvěžilo.

 

2. Snižte teplotu praní

Uspoříte tak energii za praní a zároveň čas. 

 

3. Sušičku využívejte co nejméně

Sušením prádla na šňůře či sušáku je energeticky nejúspornější. Ušetříte tak za energii a vaše oblečení zůstane v dobrém stavu a dokonce déle vydrží.

 

4. Žehlete jen to nejnutnější

Některé oděvy lze jen pověsit na ramínko a ony se samy vyvěsí. Není tedy nutné je žehlit. Třeba vaše letní šaty ... po vyprání je zkrátka vyjměte z pračky, pověste na ramínko a je to!

 

5. Pokud je to doporučeno, obraťte se v čištění na profesionály

Pokud je na etiketě jak pečovat o oděv doporučeno profesionální čištění (tedy písmenko P, F nebo W v kroužku), má to svůj zásadní význam pro zachování kvality výrobku a prodlužuje tak jeho životnost. 

 

6. Používejte správnou dávku pracího gelu nebo prášku

Když budete používat příliš mnoho pracího prostředku na jedno praní, nemusí se oděvy během máchání dostatečně promýt od pracího prostředku. Ten ve vláknech zůstává a oděvy pak více chytají prach, pot, skvrny se potom hůře odstraňují. A navíc jr to nepříznivé pro planetu. 

 

7. Skvrny před praním načistěte 

Abyste předešli opakovaným praním kvůli skvrnám, vždy před praním skvrny načistěte, odmočte. Poté perte standardně v pračce. 

 

Líbil se vám tento článek? Napište nám ;-) marketing@blankyt.cz

 

 

 

Mohlo by vás zajímat

Nahoru