Prádelna:pradelna@blankyt tel: 571 616 717

Úklid:info@blankyt.cz tel: 571 613 483
Více informací

Skládejte oblečení efektivní metodou KonMariZima je za dveřmi, všichni vytahujeme z šatníku teplejší a huňatější oblečení. Dnes bychom vás proto rádi seznámili s technikou skládání svetrů podle Marie Kondo - mladé japonské ženy, která přišla s revoluční metodou úklidu KonMari. Neberte to prosím skepticky, úklid dle postupů Marie Kondové možná spočívá v maličkostech, avšak v maličkostech, díky nimž dosáhnete velkých výsledků.

 

Základem smýšlení KonMari je neobklopovat se zbytečnými věcmi, které nám vlastně ani nečiní radost. Pokud si vezmete do ruky například sošku, kterou vám před 15 lety daroval bratranec z třetího kolene, podíváte se na ni a odpověď na otázku, zda vám tato věc činí radost, bude negativní, měli byste ji vyhodit. Vyhodit? Ano, vyhodit! Tímto postupem pročistíte váš interiér, nebudete mít zbytečné lapače prachu a jako bonus se vám skutečně (časem) uleví a budete celkově šťastnější.

 

Tento způsob úklidu je poněkud radikální, proto na začátek můžete tento princip uvést do praxe třeba během předsezónního úklidu šatníku. Funguje to naprosto stejně: Máte tento kousek v šatníku již dlouhá léta a za poslední dva roky jste v něm nevyšli ven? Netěší vás a už se vám nelíbí? S klidným svědomím ho z šatníku vyřaďte.

 

Jakmile šatník proberete, můžete vyzkoušet také metodu skládání a ukládání oblečení podle Marie Kondové. Během ní se jednotlivé kousky neskládají vertikálně na sebe, ale do krabiček vedle sebe tak, abyste je viděli hezky shora. Pak se vám už žádný, ač sebelépe poskládaný, komínek s tričky nebude hroutit jako domeček z karet.

 

Metoda KonMari nabízí pro různé druhy oblečení různé způsoby skládání. Dnes si ukážeme slíbené skládání svetrů.

TIP:

Před prvním nošením zimní oblečení dobře vyperte. To samé platí i pro kousky, které naopak na zimu odložíte do skříně. V prádelně a čistírně Blankyt ve Valašském Meziříčí se o vaše oděvy rádi odborně postaráme. Nově disponujeme technologií SoftWash Xtreme Care, která se vyznačuje velmi vysokou efektivitou a čisticím procesem šetrným k životnímu prostředí.

Mohlo by vás zajímat

Nahoru