Prádelna:pradelna@blankyt tel: 571 616 717

Úklid:info@blankyt.cz tel: 571 613 483
Více informací

Péče o podlahyVíte, jak správně pečovat o podlahu?

Ačkoli by se mohlo zdát, že z pohledu údržby je celkem jedno jaký typ podlahy doma máte, opak je pravdou. Máte vinyl, marmoleum, laminát, plovoucí nebo dřevěnou podlahu? Čtěte dále a dozvíte se více.
 
 
Dřevěná podlaha a obecně dřevo nemá rádo přílišné namáčení. Z nadměrné vlhkosti se může dřevo kroutit nebo praskat. Proto v péči o dřevěnou podlahu musíme mop nebo hadru vždy dobře vyždímat a poté podlahu vytřít čistým mopem do sucha.
 
Vinylová podlaha má ráda pravidelnou péči, aby byla pořád jako nová a v dobré koncici spoustu let. Péče je sice pravielná, ale není náročná. Ideální je jednou týdně vysát a pak vytřít teplou vodou s přidáním přípravku na vinylové podlahy. Pokud se stane nehoda a je na podlaze nějaká skvrna, snažte se ji odstranit co nejdříve. Předejdete tak zastarávání podlahy. 
 
Marmoleum je na úklid dost náročné. Pokud zvolíte suchý úklid pak pouze smetákem, prachovým mopem nebo vysavačem. V případě mokré údržby podlahy doporučujeme spíše vlhký mop a do sucha dovytřít. 
 
Laminátová podlaha patří mezi ty, které se neodbornou péčí často ničí a tím dost znehodnocují. U laminátových krytin doporučujeme vždy nábytek opatrně přenášet, nikdy nešoupat po podlaze a ideálně používat ochranné nalepovací podložky. I zde je důležité vyhnout se přebytečné vlhkosti. Podlaha by se mohla zvednout. Doporučujeme použít mikrovláknové mopy na vytírání. 
 
Pokud si nejste jistí, jak na péči o který typ dlažby, rádi vám v rámci vašeho úklidu domácnosti poradíme. Nebo se stavte do naší prodejny Kärcher do Valašského Meziříčí na ulici Křižná 184 (přízemí hotelu Apollo) a zde si můžete dané přípravky zakoupit. 
 
 
Těšíme se na vaši návštěvu! 
 

Mohlo by vás zajímat

Nahoru