Prádelna:pradelna@blankyt tel: 571 616 717

Úklid:info@blankyt.cz tel: 571 613 483
Více informací

Jste připraveni na plesovou sezónu?V sálech se rozezní hudba, zablesknou flitry překrásných šatů a ta pravá zábava může začít. Už se těšíte?

 

Nákup plesových šatů je pro každou z nás nemalou investicí. Šaty jsou často ušity z choulostivých materiálů, které je možné čistit pouze ve specializovaných prádelnách. I když zvolíte správný postup praní v automatické pračce, nikdy nedocílíte šetrného praní, které nabízí prádelny. Obchodní zástupkyně prádelny a čistírny Blankyt ve Valašském Meziříčí, Adéla Barošová, také nedoporučuje akutní praní skvrn v ruce:

 

„Vyhněte se čištění skvrn vlastními silami – nikdy to nedopadne dobře. Nejednou jsme zachraňovali špatně vyprané šaty nebo následky laického čištění skvrn, kdy si nevěsty či účastnice plesu doma zkoušely vyčistit skvrny na hedvábí nebo krajce samy a pak ještě použily fén, aby to rychleji uschlo.“

 

Firma BLANKYT nově na tyto choulostivé materiály využívá technologii mokrého čištění zvanou SOFTWASH EXTREM CARE, která je ideální pro čištění choulostivých materiálů jako jsou právě plesové nebo svatební šaty.

 

Jak se tedy starat o své plesové šaty tak, aby zůstaly v perfektním stavu ještě další roky?

Nikdy neukládejte plesové šaty do skříně bez vyčištění. Pokud chcete zachovat šaty jako nové i do budoucna, pak je nechejte pokaždé nejdříve odborně vyčistit. Např. šampaňské, cukr, pot a jiné látky nejsou vždy viditelné pouhým okem, ale v průběhu času mohou vlivem oxidace vést k odbarvení materiálu nebo ke žlutým skvrnám. Zkontrolujte také, zda vaše šaty nemají viditelné skvrny, včetně zašpinění na lemu, v místě dotyku se zemí. Na všechna zašpinění a skvrny čistírnu při předávání šatů upozorněte.
Plesové šaty je následně potřeba správně skladovat. Pokud mají velmi tenké pásky na zavěšení, je lepší je složit. V případě materiálů jako krajka, hedvábí nebo satén je naopak vždy vhodnější šaty vyvěsit.

 

Návod, jak se starat o šaty tak, abyste v nich mohly zářit co nejdéle, už máte. Teď stačí jen vyrazit a protančit střevíčky.

Mohlo by vás zajímat

Nahoru