Prádelna:pradelna@blankyt tel: 571 616 717

Úklid:info@blankyt.cz tel: 571 613 483
Více informací

Je vaše dítě během podzimu stále nemocné a vy už nevíte, co pro jeho zdraví udělat?Nástup školního roku a příchod podzimního počasí je často spjat se zvýšenou nemocností našich dětí. Bohužel už jsou pryč doby, kdy byli prarodiče od 50 let doma a mohli se o vnoučata postarat - naopak většina z nich ještě chodí do práce. A to je pak noční můra většiny z nás. Někdo nechá mírně nemocné dítě nadále chodit do školy či školky – což je snad ta nejhorší možná varianta, protože se pak nemocnost v kolektivu rapidně zvedne. Málokdo může zůstat doma s potomkem, který má rýmečku, i několikrát za zimu. Už slyšíte ty připomínky šéfa, jak vám vyčítá, že jste pořád doma s nemocnými dětmi. A vy už jste vyzkoušela snad všechno možné. Za vitamíny a doplňky stravy utrácíte tisíce, v létě děti berete k moři, v zimě na hory, kupujete antibakteriální matrace, čističku vzduchu a pořád jsou stejně často nemocné. Co s tím?

 

Na lidské zdraví a organismus má samozřejmě vliv řada různých podnětů. Jednak je to všeobecně prostředí, ve kterém žijeme, což lze většinou jen velmi těžko ovlivnit. Nicméně jsou ve hře

i faktory vnitřní. Jde například o to, jakou máme imunitu, jak se stravujeme, jak se snažíme tělo udržovat v kondici, ale také jak se oblékáme. A tím nemyslíme ono klasické „Vem si čepici a šálu, nebo nastydneš!“ - zamyslet bychom se měli spíše nad péčí o naše oděvy. Jsme ochotni při prvním „soplíku“ nechat v lékárně stovky korun za různé léky, hlavně, ať jsme co nejdříve zdraví. Ale prevenci podceňujeme. Možná, že kdyby naše dítě šlo ven či do školy bez té čepice a šály, bylo by to lepší, než když si na sebe dá nevyprané oblečení, které leželo v šatníku několik měsíců. Takové oblečení je totiž plné bakterií, virů a mohou se v něm množit i některé druhy plísní a hub. Všechny tyto negativně působící mikroorganismy dítě vdechuje, dostanou se na jeho pokožku, do sliznic a zde už se jen množí a množí, a nemoc je na spadnutí.

 

Proto je vhodné před každou změnou šatníku věnovat péči o oblečení značnou pozornost. Jak kabátům, svetrům, bundám, tak čepicím, šálám, nákrčníkům. Správným a profesionálním čištěním je možné toto oblečení zbavit všech škodlivých bakterií. V dnešní době je na trhu řada materiálů, od přírodních až po umělé, velké množství sportovních membrán a dalších specifických oděvů.

Z toho důvodu můžete mít strach dražší oblečení jen tak doma strčit do pračky, abyste si jej neodborným zacházením nezničili. Proto je vhodné tyto kousky svěřit do rukou profesionálů v prádelnách a čistírnách.

 

Stavte se do prádelny a čistírny Blankyt ve Valašském Meziříčí, kde se o vaše zimní i jiné oděvy rádi odborně postaráme a udělejte společně s vašimi dětmi velký krok v prevenci proti sezonním onemocněním. Nově disponujeme technologií SoftWash Xtreme Care, která se vyznačuje velmi vysokou efektivitou a čisticím procesem šetrným k životnímu prostředí. Je při něm spotřebováno méně elektrické energie, minimální množství vody, a navíc využívá výhradně biologicky odbouratelných pracích prostředků, které neznečišťují vodu ani vzduch. V porovnání

s chemickým čištěním přináší tato technologie také zářivější barvy, bělejší bílou a snadnější odstranění olejových skvrn.

Mohlo by vás zajímat

Nahoru