Prádelna:pradelna@blankyt tel: 571 616 717

Úklid:info@blankyt.cz tel: 571 613 483
Více informací

Jak přečkat sychravé období ve zdraví díky péči o vlastní oblečeníPodzimní a zimní období je vždy časem pro změnu šatníku. Šatičky, šortky či lehká saka vyměníme za svetry, kabáty, zimní bundy. Na řadu přichází přeskládání šatníku a vyřazení oděvů, které zřejmě už letos nebudou tak in nebo se jejich, případně naše velikost trochu změnila a už nám prostě nepadnou. Nicméně asi málokdo obmění s novou sezonou šatník natolik, že by v něm neponechal velkou část původních kousků. Po několikaměsíčním skladování tak vytahujeme oblečení, které jsme s příchodem prvních teplých dnů nadšeně odložili. Ani jsme jej tehdy neměli čas vyčistit nebo vyprat a zrovna dneska ráno je už zima a potřebovali bychom si nějaký ten teplý kabát vzít. Tohle asi všichni známe…

 

Na rozdíl od spodních vrstev oblečení se péči o ty horní věnujeme podle výzkumů až od 60 % méně. A to je velká chyba. Zatímco letní tričko nebo šaty pereme pravidelně, zimní kabát někteří z nás možná nečistili nikdy. Respektive pouze v případě, že je viditelně ušpiněný. Kvůli dlouhodobému nošení a skladování bez údržby se však v těchto oděvech usazují a množí všemožné bakterie, a dokonce i houby. Horní vrstvy oblečení přicházejí denně do styku s venkovním prostředím, jako jsou sedačky v MHD, madla dveří, zábradlí, nákupní košíky a další zdroje znečištění a nežádoucích bakterií. Ve veřejných prostorách navíc lidé kašlou, kýchají, otírají se o nás… Zmíněné bakterie pak mohou z horních vrstev oblečení postupně pronikat do těch spodnějších a následně až k naší pokožce.

 

Pravidelnou a profesionální péčí o vaše oblečení lze omezit četnost onemocnění vás i vašich dětí. Jakmile se objeví první příznaky rýmy nebo kašle, neváháme v lékárnách utratit stovky korun za všemožné léky a doplňky stravy. Ale v této fázi už je v podstatě pozdě - řešíme následky, nikoli možnou příčinu. Nebylo by výhodnější investovat daleko nižší částky do prevence a nechat si zimní oblečení vyčistit v profesionální prádelně před sezonou, během sezony, ale také po ní?

 

Zimní oblečení je nyní vyráběno z řady materiálů a v podstatě nelze takové oděvy správně udržovat doma v malé pračce. Proto je vhodné je svěřit do péče profesionálů. Nejnovější technologie SoftWash Xtreme Care umožňují velmi citlivou a jemnou péči o řadu materiálů, ale také o sportovní membrány typu Gore-Tex a podobně. Zmíněná novinka je nyní k dispozici v prádelně a čistírně Blankyt ve Valašském Meziříčí. Kromě vysoké efektivity a šetrnosti k oblečení je především ekologicky téměř nezávadná a nepoužívá žádné agresivní prostředky. Ošetřené oblečení je pak velmi příjemné na dotek a naprosto funkční. Technologie SoftWash Xtreme Care využívá pouze biologicky odbouratelné prací prostředky, které neznečišťují vodu ani vzduch. Prací proces je velmi rychlý, a vy tak můžete mít oblečení obratem zpět v šatníku - voňavé, čisté a zbavené všech bakterií.

 

Vyzkoušejte tuto technologii a poznejte, že s novou sezonou můžete nejen skvěle vypadat, ale také se skvěle cítit.

Mohlo by vás zajímat

Nahoru